Ukraina jest takim krajem, co do którego wielu naszych rodaków a ogromny sentyment. W szczególności, jeżeli mówi się o osobach dorosłych. Chociaż nie można powiedzieć, że młode osoby są gorsze. Wcale nie. Przecież niektóre ziemie ukraińskie kiedyś należały do Polski. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj znaleźć tam można wiele polskich śladów. Nic dziwnego, że wiele osób żyjących blisko ukraińskiej granicy mówi, że ma rodzinę w tamtym kraju. Tak zadziały się losy naszych krajów. Teraz to dwa osobne kraje – Polska i Ukraina. Warto pojechać do Lwowa, stolicy Ukrainy, gdzie można spotkać wielu fascynujących ludzi, jak również wspaniałe zabytki.

We Lwowie na turystów czekają mili ludzie, serdeczna atmosfera i wspaniała kawa, którą warto wypić podczas zwiedzania

Oprócz tego, turyści koniecznie swoje pierwsze kroki powinni skierować na Stare Miasto, gdzie zachwycić wszystkich mogą 44 piękne kamieniczki. Znajduje się tu renesansowa kamienica Bandinellich, gdzie dzisiaj można odwiedzać muzeum, renesansowe Włoskie Podwórko czyli dziedziniec-patio z piętrowymi krużgankami. W tym miejscu na uwagę zasługuje również Kamienica Królewska lub też inaczej Kamienica Korniaka od nazwiska pierwszego właściciela budynku. Obecna kamienica, która znajduje się pod numerem 9 to dawny Pałac Arcybiskupi. Na uwagę zasługuje również…Czarna Kamienica. Nie tylko ze względu na swój charakterystyczny wygląd, ale także na obecnie znajdujące się tam również wspaniałe muzeum. Więcej na: https://www.kresy.com/

Lwów to miasto, które przez specjalistów nazywane jest również „Florencją Północy”. W każdym razie podczas zwiedzania Starego Miasta nie można ominąć Ratusza Miejskiego. Koniecznie trzeba wdrapać się na wieżę, skąd można podziwiać jeden z najwspanialszych widoków na miasto. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w mieście urządzane są specjalne wycieczki związane z oglądaniem …dachów Lwowa, które jak można przekonać się z wieży Ratusza Miejskiego, są naprawdę imponujące. Wycieczki do Lwowa organizowane są na jeden dzień, na weekend lub na dłuższy czas. Warto poznać to miasto krok po kroku, ponieważ znaleźć to można 50% zabytków znajdujących się w kraju.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.