To jaki poziom prezentuje nasza firma jest zależne od wielu drobnych elementów. Wśród nich jednym z bardziej kluczowych jest to, jak wywiązujemy się z warunków umowy. Mowa tutaj zarówno o terminowości dostaw, jak i o jakości produktów przez nas sprzedawanych. Ten aspekt zależy od wielu różnych czynników. Mowa tutaj m.in. o szybkości transportu oraz porządku w magazynie, tak by nie wydłużać zbytnio czasu oczekiwania na gotowe produkty.

Ponadto w wielu sytuacjach czas dostawy materiałów do produkcji też będzie miał wpływ na naszą terminowość, dlatego musimy uważnie wybierać firmy z jakimi współpracujemy. To samo tyczy się także kontrahentów pod kątem wypłacalności. Nie ma nic gorszego niż spóźniona należność za daną usługę. W efekcie może to doprowadzić do problemów z naszymi funduszami, co przełoży się na opóźnienia lub też na braki produkcyjne.

Wiele firm ma problem z takimi niewypłacalnymi wspólnikami. Jak sobie z nimi poradzić?

Istnieją sposoby na odzyskanie długu od dłużników. Oczywiście najbardziej pokojową opcją jest samodzielne upominanie się o niego, jednakże jeśli to nie odziała, to będziemy zmuszeni do zastosowania całkiem odmiennych środków. Tutaj najlepszym sposobem jest oddanie sprawy do sądu i komornika lub tez sprzedanie zadłużenia innej firmie, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem należności.

Kolejną sprawą, która należy się zająć by zapewnić sobie wysoki poziom opinii o naszej firmie jest dbanie o klienta.

W tym celu niezbędna jest dobrze prowadzona obsługa sprzedażowa. Mowa tu nie tylko o gwarancji, ale także o działaniach związanych np. z możliwością zwrotu danego produktu, jego wymiany w przypadku uszkodzenia, czy tez szeregu innych czynności mogących nawiązać dobry i uczciwy kontakt z klientem. Swoją drogą bardzo dobrym pomysłem jest zapewnienie z nim stałego kontaktu. Dzięki temu klient będzie na na bieżąco orientował się w naszych nowościach, zaś my zyskamy kolejne źródło potencjalnego zarobku. Istnieje także szereg innych działań, które mogą się przyczynić się do poprawy jakości oferowanych przez nas usług. Z wieloma z nich można się zapoznać korzystając np. z internetu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.