urzadazanie-salonu

Jeśli chodzi o dekorowanie mniejszego salonu, kluczem jest zmaksymalizowanie przestrzeni, aby pokój był funkcjonalny jako miejsce do relaksu oraz spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Oto kilka wskazówek, jak odświeżyć swój salon, aby wykorzystać przestrzeń i stworzyć zachęcające środowisko.

Zaplanuj: Dobrym pomysłem jest użycie papieru milimetrowego do zaplanowania salonu przed dokonaniem zakupu mebli. Zastosuj odpowiednią skalę i użyj linijki, aby narysować pokój. Pamiętaj, aby w planie uwzględnić drzwi oraz okna.

Wybierz paletę kolorów: Rozważ neutralną paletę kolorów, aby salon był spokojny i kojący. Monochromatyczna kolorystyka w delikatnej szarości lub kremowym beżu uspokoi pomieszczenie i doda wyrafinowania. Połyski, tekstury i subtelne zmiany odcieni dodadzą pomieszczeniu nieco bogactwa.

Wybierz elementy w stylu High Style: Ulepsz swój salon, wybierając stylowe sofy, fotele uszaki, krzesła i stoły, niezależnie od tego, czy wolisz elegancki współczesny design, klasyczne meble tapicerowane, czy coś pomiędzy. Poszukaj bogatych tkanin i wzorów, które wyrażają Twój styl.

Kupuj z metrem: Użyj metra aby dowiedzieć się, czy mebel, który Ci się spodobał będzie pasował do Twojego niewielkiego salonu.

Rozmieszczanie mebli: Stwórz punkt centralny, umieszczając meble wokół centralnego elementu. Niektóre pokoje mieszkalne mają naturalny akcent, taki jak duże okno. Jeśli masz szczęście mieć w swoim salonie ciekawy detal architektoniczny, ustaw meble w taki sposób, aby przyciągnąć wzrok do tego punktu. Jeśli nie, stwórz centralny punkt z ciekawą grafiką lub meblem akcentującym, takim jak charakterystyczny stół lub szafka.

Wiązanie wszystkiego razem: Zharmonizuj elementy salonu, używając dywanu o wysokiej teksturze lub grafice, maleńkich plam akcentującego koloru i powtarzających się kształtów, takich jak kąty i krzywe, aby stworzyć imponujący projekt, nawet w mniejszej przestrzeni mieszkalnej.

Podsumowanie

Urządzanie niewielkiego salonu nie musi być wcale takie trudne. Z powyższymi wskazówkami zrobisz to szybciej niż Ci się wydaje!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.