fotowoltaika-img3-min

Jak zapewne wiesz, nie wszystkie systemy fotowoltaiczne (PV) muszą być montowane na dachu. Dostępnych opcji montażu paneli słonecznych jest naprawdę wiele. W dzisiejszym artykule wymienimy kilka miejsc, które świetnie nadają się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Uchwyty naziemne

Termin „naziemny system fotowoltaiczny” jest nieco mylący. Chociaż panele nie są przymocowane do głównej konstrukcji i są zazwyczaj umieszczane na otwartej przestrzeni na terenie posesji, wymagają one solidnej konstrukcji. Zazwyczaj są to dedykowane konstrukcje zaprojektowane i zbudowane wyłącznie do obsługi paneli słonecznych. Jednak w niektórych przypadkach instalacje naziemne są wykorzystywane do tworzenia zacienionych obszarów np. na parkingach.

Pergole i altany

Struktury drugorzędne, takie jak pergole lub altany, mogą być doskonałymi lokalizacjami do zainstalowania paneli słonecznych. Ponieważ pergole i altany są często projektowane w celu ochrony obszaru przed intensywnym słońcem, często są idealnymi miejscami do zainstalowania paneli słonecznych. Kluczowym elementem jest to, że pergola lub altana musi być stabilną i trwałą konstrukcją. Tylko w takim wypadku możliwe będzie zamontowanie paneli fotowoltaicznych i czerpanie z nich energii.

Budynki gospodarcze i struktury drugorzędne

W wielu przypadkach nasz dom lub firma może mieć drugorzędną strukturę na nieruchomości, która służy jako idealne miejsce na instalację fotowoltaiczną. Stodoły, szopy i wolnostojące garaże mogą być potencjalnymi opcjami instalacji solarnej, o ile budynki są solidne konstrukcyjnie i można je łatwo podłączyć do licznika mediów. Więcej informacji na temat montowania paneli fotowoltaicznych na budynkach gospodarczych znajdziemy na stronie fotowoltaika24h.

Balkony

Instalacja paneli fotowoltaicznych jest również możliwa na balkonie. Coraz bardziej popularne staje się montowanie paneli słonecznych na balkonach w kamienicach i blokach. Aby jednak zamontować instalację PV w swoim mieszkaniu, konieczne jest uzyskanie odpowiedniej zgody od spółdzielni mieszkaniowej.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.