przestrzeń-biurowa

Teraz, gdy nadeszła wiosna to idealny czas aby dodać swojemu miejscu pracy świeży zastrzyk energii. Zimowe miesiące mogą sprawić, że czujemy się przygnębieni i trochę zdemotywowani. Wykorzystanie zmieniających się pór roku może naprawdę ożywić Twój biznes.

W sytuacji stagnacji produktywności pracowników przydałoby się trochę pozytywnego nastawienia. Szczęśliwe miejsca pracy mogą skutkować szczęśliwymi pracownikami, a szczęście w miejscu pracy bardzo silnie koreluje z wyższymi poziomami produktywności. Dlaczego więc nie podjąć pewnych kroków, aby ożywić całe przedsiębiorstwo?

Aby nadać Twojej firmie wiosenny szum, wpadliśmy na kilka energetyzujących pomysłów na przekształcenie Twojego miejsca pracy…

Więcej światła dziennego

Dłuższe dni i początek czasu letniego oznaczają dla nas wszystkich więcej światła dziennego. Brak światła słonecznego może skutkować obniżeniem nastroju, a nawet pogorszeniem zdrowia psychicznego. Wiele osób uważa, że większa ekspozycja na światło słoneczne sprawia, że ​czują się znacznie przyjemniej. Maksymalizacja dostępu Twoich pracowników do światła dziennego ma duży sens. Zamień stare zasłony na żaluzje, aby wpuścić więcej słońca i zadbaj o to, by Twoje okna były lśniąco czyste i gotowe na wiosnę.

Roślinność

Rośliny biurowe mogą stworzyć poczucie dobrego samopoczucia, pokazać pracownikom, że dbasz o swoje miejsce pracy, dotlenić biura, a nawet zwiększyć wydajność pracowników. Warto zainwestować w ożywcze liście do swojej przestrzeni biurowej.

Muzyka

Muzyka w biurze może być kwestią sporną. Niektórzy pracownicy mają problemy z koncentracją na hałasie w tle, inni uważają muzykę za bardzo motywującą. Rodzaj zadań, nad którymi pracuje Twój personel będzie miał wpływ na to, czy muzyka jest orzeźwiająca czy denerwująca. Muzyka może mieć negatywny wpływ na czytanie i rozumienie. Tymczasem rutynowe, powtarzalne zadania można przyspieszyć dzięki muzyce. Jeśli masz popołudnie na pilnowanie dokumentów, odtwarzanie muzyki może naprawdę pomóc Twojemu zespołowi pracować szybciej. Przeprowadź ankietę wśród swoich pracowników, aby dowiedzieć się co myślą o muzyce w miejscu pracy.

Wiosenne porządki

Kiedy Ty jako pracodawca dbasz o swoich pracowników, oni dbają o swoją pracę. To korzystne dla obu stron! Tej wiosny poświęć trochę czasu na posprzątanie swojego biura z pomocą firmy fresh facility – usługi sprzątające Wrocław; odśwież zniszczony sprzęt, nadaj swojej ścianie świeżą warstwę tapety, wyczyść wszystkie szafki i posprzątaj swoje miejsca do przechowywania. Ta ostatnia wskazówka zwiększy również produktywność, znacznie ułatwiając Twojemu zespołowi dostęp do rzeczy, których potrzebują do pracy w szczytowym momencie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.