obroza dla psa

Właściciele zwierząt wierzą, że ich pupile są częścią rodziny. Myśl o zgubieniu lub kradzieży pupila nie jest przyjemna dla żadnego właściciela zwierzęcia. Statystyki pokazują, że szansa na ponowne połączenie ze swoim zwierzakiem jest znacznie większa, jeśli nosi on obrożę dla psa i identyfikator. Obroże dla psów są nie tylko cenne przy oddawaniu zagubionych zwierząt, ale są również niezbędne do spacerów, ćwiczeń i treningu psa. Wreszcie, można je również wykorzystać do uatrakcyjnienia wyglądu psa lub po prostu do nadania psu określonego wyglądu. Na przykład wiele osób z dużymi psami wybierze grubą obrożę w ciemnym kolorze ze srebrnymi ćwiekami. Z drugiej strony właściciel małego psa może wybrać cienką obrożę w jasnym kolorze z diamentami lub klejnotami, aby zachować delikatny wizerunek.

Do wyboru jest wiele rodzajów obroży, więc może to nie być łatwe zadanie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że obroża musi być dobrze dopasowana i wygodna. 4 najbardziej preferowane materiały obroży dla psów to skóra, nylon, płótno i łańcuszek.

Skórzana obroża z klamrą jest najmocniejsza, najwygodniejsza i najbardziej praktyczna. Wybierając skórzaną obrożę, wybierz płaską dla psów krótkowłosych, aby nie pozostawić śladu na szyi i okrągłą dla długowłosych psów, aby sierść nie była połamana. Skórzane obroże zmiękną od naturalnych olejków w skórze psa i dobrze się noszą. Pozostaw nie więcej niż dwa palce między szyją psa a obrożą. Pleciona skórzana obroża dla psa jest najbardziej wytrzymała i wysoce zalecana dla większych, mocniejszych ras. Sprawdź również smycze biothane na malier.pl.

Nylonowa i płócienna obroża dla psa nie jest tak mocna jak skórzana obroża

Te obroże mają zwykle klamrę szybkiego zwalniania. Te dwa rodzaje obroży dla psów są zwykle lżejsze i występują w większej gamie kolorów. Nylonowa lub płócienna obroża jest zwykle wystarczająco mocna dla większości małych, średnich i niektórych większych ras. Jeśli Twój pies często przebywa w wodzie, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie nylonowa obroża. Obroża typu halter, która kontroluje głowę psa lub obroża typu uprząż, jest wykonana ze skóry, nylonu i płótna. W niektórych przypadkach obroża z uprzężą dobrze sprawdza się w przypadku wyjątkowo małych psów. Możesz kontrolować psa podczas spaceru lub ćwiczeń i nie musisz martwić się o zranienie jego maleńkiego karku.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.