Poszukujesz miejsca na weekend, które dałoby szereg atrakcja dla Twojej rodziny, a z drugiej strony byłoby przystępne cenowo. Cóż nie ma lepszego rozwiązania niż Malbork słynący z najlepiej zachowanego i najpiękniejszego zamku krzyżackiego. Cała budowla wznosi nad rzeką jaką jest Nogat, która dodatkowo podkreśl jego potęgę i niepowtarzalność, a także pełni rolę atrakcji turystycznej pozwalając na pływanie po niej rożnymi statkami, by jeszcze lepiej przyjrzeć się zamkowi.

Swego czasu Malbork był stolicą państwa krzyżackiego i obecne w nim pozostałości po tamtym okresie zachowały się w idealnym stanie pozwala nam choć na chwilę wrócić do tej dawnej kultury. Samo miasto cechuje się także bardzo dobrym połączeniem z innymi lokacjami dzięki czemu wybierając się tutaj można skorzystać również z Trójmiasta by tym samym jeszcze lepiej wykorzystać dany nam czas wolny.

Inne atrakcje godne uwagi.

Oczywiście sam zamek krzyżacki nie jest jedynym miejscem, które warto zobaczyć. Oprócz tego możemy zetknąć się z bardzo starą architekturą posiadającą kilkaset lat, którą można dostrzec w postaci licznych budynków, jak i baszt znajdujących się w mieście. Dodatkowo jeżeli wyruszamy do tego miejsca ze swoimi pociechami dla nich także znajdzie się szereg rozrywek w tym między innymi jeden z największych parków dinozaurów, czyli Dinopark pozwalający na kontakt z dawno wymarłym dinozaurami przedstawionymi w bardzo realistyczny sposób.

Dla tych bardziej aktywnych osób istnieje możliwość udaję się na tak zwanym „Małpi Gaj” czyli park linowy by sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość , oraz odwagę będąc na wysokości kilku metrów. Oczywiście będąc w Malborku nie zapominajmy także odwiedzić muzeum miasta Malborka odnoszące się do historii jego założenia i gromadzące zbiory na temat samego miasta. W efekcie mając kilka dni wolnego warto odwiedzić to miejsce, by nie tylko odpocząć ale bliżej poznać zróżnicowana i burzliwa historię naszego Państwa.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.