piekna sypialnia aranżacja

Prawidłowa aranżacja sypialni polega na ułożeniu wszystkich elementów – łóżka, szafki nocnej i komody – w taki sposób, aby wszystkie meble tworzyły atrakcyjną spójność. W dzisiejszym artykule przy współpracy z serwisem meb24.pl omówimy kilka głównych wskazówek, w tym często zadawane pytanie „Gdzie powinno być łóżko w sypialni?”

Umieszczenie łóżka to pierwsza rzecz, którą warto wziąć pod uwagę podczas zmiany aranżacji sypialni (lub aranżowania jej po raz pierwszy). Łóżko to największy pojedynczy mebel w sypialni. Dlatego ma zarówno wizualną wagę, jak i zajmuje sporo miejsca na podłodze. Zazwyczaj łóżko będzie ustawione zagłówkiem na ścianie naprzeciwko drzwi do sypialni. Ale w zależności od podłogi i ilości miejsca, którym dysponujesz, masz pewną swobodę w kwestii umieszczenia łóżka (więcej o tym później). W rzeczywistości umieszczenie wezgłowia przy ścianie od strony drzwi stało się tak standardową koncepcją rozmieszczenia, że ​​zostało nawet w licznych przewodnikach dla początkujących w dziedzinie aranżacji wnętrz.

O czym należy pamiętać?

  • Nigdy nie stawiaj łóżka w miejscu, w którym zasłania przejście lub drzwi
  • Łóżek nie należy ustawiać przy oknie, które jest często otwarte.
  • Ustawienie łóżka pod kątem sprawia wrażenie większej przestrzeni

A co z komodą i szafką nocną?

Komoda powinna być widoczna zaraz po wejściu do sypialni. Jej wymiary powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia. Szafka nocna z kolei jest tak wszechobecna w nowoczesnych sypialniach, że całkowite porzucenie jej i skorzystanie z jakiegoś alternatywnego mebla może stanowić zbyt odważny projekt. Zazwyczaj sklepy meblowe posiadają bardzo szeroką ofertę szafek nocnych, w związku z czym bez problemu znajdziesz taką, która będzie idealnie pasować do pozostałych elementów Twojej sypialni. Jeśli jednak posiadasz mało miejsca i chcesz zyskać nieco przestrzeni, świetnym sposobem może być zainwestowanie w lampki do łóżek montowane na ścianie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się większą swobodą bez utraty komfortu i elegancji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.