Na początku nowego planu odchudzania wiele osób ma ogromną motywację i nadzieję na zmiany. Jednak wielu zniechęca się, gdy nie widzą wyników tak szybko, jak się tego spodziewali. Jak to się dzieje, że niektórzy ludzie mogą dosyć szybko stracić na wadze i trzymać te efekty? Oto kilka porad dzięki którym utrzymanie motywacji będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze niż dotychczas.

1. Ważne jest, aby zdefiniować konkretny, mierzalny cel. Dążenie do określonego celu pomoże Ci utrzymać motywację. Jeśli nie będziesz miał zdefiniowanego konkretnego celu to niestety łatwo stracisz poczucie sensu swojego planu.

2. Śledź postępy. Sprawdzaj swoją wagę co tydzień i prowadź codzienny dziennik żywności. Prowadzenie rejestru tego, co jemy i pijemy, zwiększa prawdopodobieństwo, że będziemy to robić konsekwentnie.

3. Unikaj złych wyborów żywieniowych. Staraj się opróżnić kuchnię z niezdrowej żywności.

Sprawdź również: Chrzan zdrowie

4. Nie zapomnij o treningu. Wybierz aktywność, z którą możesz się trzymać przez dłuższy czas. Spotkanie z przyjaciółmi na spacerze to świetny sposób nie tylko na aktywność ale też na poprawę relacji z innymi ludźmi. Jeśli lubisz przebywać na zewnątrz, rozważ wędrówkę. Jeśli lubisz tańczyć, wybierz się na taniec, ale wypróbuj nową formę tańca, taką jak lekcje salsy lub samby.

5. Jeśli czujesz się zniechęcony, porozmawiaj z jednym ze swoich znajomych. Być może wesprze Cię w dążeniu do postawionego celu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.