związek img

Jak wiele osób w związkach LGBTQIA+ wie, może być naprawdę ciężko, gdy masz niewspierające rodziny. Dyskryminacja jest trudna, gdy pochodzi od kogokolwiek, ale istnieje określone źródło bólu, gdy pochodzi z rodziny. Relacje rodzinne mogą być skomplikowane. Możecie się głęboko kochać, ale nie zgadzacie się w wielu sprawach. To może wydawać się niewiarygodne, gdy członek rodziny nie wspiera tego, kim jesteś lub osoby, z którą zdecydujesz się być w związku.

Niewspierający członek rodziny może mieć wiele różnych etapów zwolnienia. Mogą robić pasywno-agresywne komentarze lub żarty, rozmawiać o tym za plecami lub mówić bezpośrednio do ciebie paskudne, bolesne rzeczy. Mogą również istnieć pewne powody, dla których cię nie wspierają, takie jak przekonania duchowe lub religijne, stygmatyzacja lub bigoteria. Żaden z powodów nie ułatwia radzenia sobie z brakiem wsparcia. Może być trudno czuć się zrozumianym, gdy ktoś ma takie przekonania.

W JAKI SPOSÓB BRAK WSPARCIA MOŻESZ UTRZYMAĆ NEGATYWNIE WPŁYWAJĄC NA TWOJĄ RELACJĘ?

Chociaż nie możesz kontrolować niewspierającej rodziny, możesz upewnić się, że twój związek nie zostanie z tego powodu zerwany. Co najważniejsze, ty i twój partner musicie mieć ze sobą otwartą komunikację. Pomocne jest przetworzenie tego, jak się ze sobą czujecie i próba zrozumienia, jakie jest to doświadczenie dla każdego z was. W zależności od tego, czyja rodzina nie wspiera, reakcje mogą być bardzo różne. Nawet jeśli może to być dla ciebie bardzo bolesne, musisz również zrozumieć, jak to jest z punktu widzenia twojego partnera.

Kiedy mówisz o tym, poświęć trochę czasu, kiedy będziesz mógł się skupić. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie nawigować po nim:

Staraj się słuchać swojego partnera i dostroić się do jego perspektywy. Odłóż swoje uczucia na bok podczas słuchania.
Podsumuj uczucia swojego partnera i potwierdź, zanim podzielisz się swoimi.

Zadaj partnerowi pytania, które pomogą Ci pogłębić zrozumienie (np. Czy jest jakaś historia z dzieciństwa lub ujawnienia, która odnosi się do tego, jak się teraz czujesz? Jaki jest Twój strach w tej sytuacji? Czego potrzebujesz? Jakie jest Twoje marzenie na przyszłość jako daleko do rodziny?)

Kiedy oboje zaczniecie rozmawiać i poczujecie się wysłuchani, możecie rozpocząć pracę nad rozwiązywaniem problemów.

Porozmawiaj o wspólnych uczuciach i potrzebach.

Spróbuj zidentyfikować podstawowe potrzeby, które musisz mieć, aby czuć się bezpiecznie z rodziną. Pracujcie razem, aby zdecydować, jak poradzić sobie z sytuacją, w której oboje czujecie się bezpiecznie i macie zaspokojone podstawowe potrzeby.

Ważne jest również, aby skoncentrować się na budowaniu więzi, sympatii i podziwu w swoim związku, gdy spotykasz się z brakiem wsparcia ze strony innych. Nie chcesz, aby zachowania innych wpływały na sprawy między wami. Koncentrowanie się na pozytywach w związku może ułatwić radzenie sobie ze stresem w związku. Wypróbuj te pomysły, aby utrzymać silne połączenie:

Ćwicz wyrażanie wdzięczności o sobie nawzajem i swoim związku.
Zainwestuj w codzienne rytuały, takie jak rozstania i spotkania, aby wzmocnić więź.
Znajdź czas na cotygodniowe wieczory randkowe, podczas których robisz coś fajnego i spędzasz razem czas.
Postaw na fizyczne uczucie i sześciosekundowy pocałunek.
Zwróćcie się ku wzajemnym ofertom połączenia.
Twórz mapy miłości, dowiadując się o sobie więcej.
Pomocne może być również skupienie się na sojusznikach, którzy wspierają twój związek. Omów ludzi w swoim życiu, którzy są pozytywni i szanują, i spędzaj z nimi więcej czasu.

W JAKI SPOSÓB MOŻESZ WYZNACZYĆ ZDROWE GRANICE Z INNYMI?

Granice są ważne we wszystkich relacjach. Określa parametry poczucia bezpieczeństwa i szacunku przez innych. Kiedy już zidentyfikujesz potrzeby swojego i swojego partnera, możesz wyrazić je swojej rodzinie, na przykład: „Potrzebuję, abyś szanował moje wybory i mojego partnera, nie używając mowy nienawiści” lub „Potrzebuję, abyś przestał żartować z tego, kim jestem jestem, bo to sprawia, że ​​czuję się lekceważony”. Druga osoba zawsze ma wybór, jeśli chodzi o podążanie za twoimi granicami. Zastanów się więc, co się stanie, jeśli nie będą mogli podążać za twoimi granicami. Często, choć smutne, czasami najzdrowszą granicą może być zerwanie związku.

Kiedy jesteś gotowy na rozmowę, w której ustalasz granice, możesz zrobić kilka rzeczy, aby się przygotować. Wybierz dobry czas na rozmowę i najlepiej twarzą w twarz. Poinformuj drugą osobę z wyprzedzeniem, że chcesz porozmawiać, aby nie poczuła się zaatakowana. Poinformuj ich, jakie konkretne zachowania były bolesne i jak wpłynęły na Ciebie. Wyjaśnij szczegółowo, o jaką granicę prosisz. Pozwól także drugiej osobie odpowiedzieć i podzielić się swoimi uczuciami, aby wiedziała, że ​​słuchasz. Jeśli się odepchną, trzymaj się mocno w swoich granicach. Jeśli robi się gorąco, możesz zaproponować sobie przerwę i wrócić do rozmowy później.

Innym wspaniałym zasobem jest zawsze terapia. Omówienie problemu i określenie swoich potrzeb może być pomocne dla Ciebie i Twojego partnera. Jednocześnie terapia rodzinna może obejmować wszystkich, jeśli wszystkie strony są chętne.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.