witaminy i suplementy

Będąc zagorzałym miłośnikiem aktywnego trybu życia, musimy być świadomi w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm, jeśli chodzi o zarządzanie gospodarką energetyczną. Żyjąc na podwyższonych obrotach, zarówno w pracy, jak i aktywnie spędzając czas wolny, nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na energię, którą czerpie przede wszystkim z pożywienie, a w następnej kolejności z zapasów tłuszczowych jakie udało nam się zgromadzić. Żyjąc aktywnie, zależy nam głównie na zrzuceniu paru zbędnych kilogramów.

Nie możemy jednak opierać dostarczania energii organizmowi tylko i wyłącznie na zasadzie spalania własnych zasobów tłuszczu

Treningi staną się wtedy coraz cięższe, zaczniemy tracić motywację, i co najgroźniejsze nasz organizm zacznie się dopominać o dostarczenie energii, której nam brakuje. Coraz częściej zaczniemy mieć ochotę na pewną dyspensę, i możemy zjeść coś, co niekoniecznie będzie odpowiednie w obliczu stosowanej diety. Ważnym elementem jest wtedy dostarczanie organizmowi dobrych węglowodanów, szczególnie podczas treningów. Nie możemy sobie jednak pozwolić na to, żeby zjeść batonik czekoladowy przed treningiem – zdecydowanie nie jest to przykład wartościowych węglowodanów.

Skąd czerpać wysokiej jakości węglowodany?

Źródeł dobrych węglowodanów jest wiele. Warto zjeść posiłek bogaty w złożone węglowodany, jak chociażby skrobię. Dużą ilość węglowodanów posiadają również takie produkty jak ryż lub kasza. Warto sięgnąć po ryż brązowy lub paraboliczny. Można również pomyśleć o napojach węglowodanowych typu carbo. Znajdziesz je bez problemu w każdym sklepie posiadającym witaminy i suplementy dla sportowców. Innym sposobem na szybkie dostarczenie energii organizmowi w postaci węglowodanów jest spożycie banana. To owoc, który idealnie sprawdza się jako szybki ‘’posiłek’’ potreningowy.

Jak widzisz, sposobów na dostarczenie energii swojemu organizmowi jest wiele. Pamiętaj tylko o tym, aby sięgać po zdrowe, nieprzetworzone produkty ubogie w cukry proste. Wówczas będziesz mógł cieszyć się zdrowiem i świetną kondycją ciała.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.