depilacja u mężczyzn

Co prawda depilacja nie jest wśród mężczyzn jeszcze tak popularna, jak ma to miejsce w przypadku przedstawicielek płci pięknej, jednak nie da się ukryć, że ciągle powiększa się grono panów decydujących się na usunięcie zbędnego owłosienia. Czy taki stan rzeczy powinniśmy tłumaczyć po prostu modą, czy może mężczyźni przekonują się do depilacji z bardziej praktycznych względów? Z pewnością trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak w poniższym tekście spróbujemy przyjrzeć się najczęściej spotykanym motywacjom.

Dbanie o wygląd

Depilacja to jednak dość ogólne pojęcie, dlatego najpierw sprecyzujmy, z których części ciała mężczyźni najczęściej pozbywają się zbędnego owłosienia. Prowadzone od lat badania firm kosmetycznych wskazują na to, że najczęściej spotyka wśród panów jest depilacja klatki piersiowej, a także pach i miejsc intymnych. Wróćmy jednak do tematu motywacji – część mężczyzn z pewnością decyduje się na depilację nie tyle ze względu na własne upodobania, co z chęci przypodobania się partnerce. Oczywiście zdania pań na temat męskiej depilacji są podzielone, jednak coraz częściej kobiety postrzegają ją pozytywnie i uznają za przejaw dbałości o własny wygląd. Ciekawe historię z depilacją są do zobaczenia na stronie: https://opowiadania-erotyczne.pl/

Wpływ na zdrowie

Kolejnym istotnym powodem, dla którego mężczyźni decydują się na zabiegi usuwania włosów, są kwestie higieniczne. Nikogo nie zaskoczy z pewnością fakt, że w miejscach, w których występuje gęste owłosienie łatwiej gromadzą się bakterie.  Zazwyczaj nie są one szczególnie groźne i stanowią jedynie przyczynę nieprzyjemnego zapachu, jednak w niektórych przypadkach mogą też wywoływać jeszcze bardziej przykre dolegliwości, np. w postaci stanów zapalnych skóry. Depilacja włosów pozwala zatem również na skuteczne usuwanie szkodliwych mikroorganizmów, a zatem pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Na koniec warto wspomnieć o różnych dostępnych metodach depilacji – wpływ na to, którą z nich wybierzemy będzie miało przede wszystkim to, jak mocne i gęste są nasze włosy. W przypadku mężczyzn dostępne warianty nie różnią się specjalnie od tych, których powszechnie używają kobiety:  do wyboru mamy zarówno najprostsze, jednorazowe maszynki do golenia; maszynki elektryczne; wosk oraz laser. Należy pamiętać, że do stosowania niektórych z nich niezbędna jest specjalistyczna wiedza z zakresu kosmetyki.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.