altcoiny

Altcoiny to wszystkie kryptowaluty, które są oferowane na rynku razem z bitcoinami. Po pierwsze, przypomnijmy sobie, czym jest kryptowaluta.

Jest to waluta cyfrowa, w której kod oparty na kryptowalutach zarządza generowaniem jednostek walutowych i weryfikacją transakcji w celu przekazania środków. Kryptowaluta nie jest wspierana przez rząd ani bank centralny żadnego kraju. Technologia, do której odnoszą się altcoiny, jest podobna do technologii wykorzystywanej przez bitcoiny.

Do najbardziej znanych alternatyw dla bitcoinów należą obecnie:

Ripple;
Kreska;
Dogecoin;
Ethereum;
Litecoin.

Bitcoin Cash to kolejna alternatywna kryptowaluta, która stała się niedawno dostępna. Powstał on w wyniku wydzielenia się Bitcoina w sierpniu 2017 r. i również stanowi konkurencję dla Bitcoina.

W sumie istnieje obecnie ponad 800 alternatyw dla Bitcoina. Jednak wiele walut typu altcoin jest klonami Bitcoina. Mogą występować różnice, np. w liczbie monet, czasie trwania bloku lub szyfrowaniu.

Zaletą altcoinów jest m.in. mniejsze zużycie energii podczas wydobycia. Standardy bezpieczeństwa są czasami wyższe niż w przypadku bitcoinów.

Gdzie sprzedawane są altcoiny?

Altcoiny są zazwyczaj sprzedawane na indywidualnych platformach transakcyjnych. Obecnie nie ma możliwości kupna altcoinów za euro lub dolary. Dobrze znaną platformą transakcyjną jest Profit Maximizer. Altcoiny zależą od bitcoinów i są przedmiotem równoległego obrotu. Jeśli bitcoin zyskuje na wartości, altcoiny tracą na wartości – i odwrotnie: jeśli bitcoin spada, altcoiny zyskują na wartości. Przy ponad 2 000 dostępnych kryptowalut trudno powiedzieć, które z nich mają przyszłość. Wyróżnia się najbardziej pożądane obecnie kryptowaluty.

1: Etherium (ETH).

Ethereum zostało stworzone w 2015 roku i stało się niezwykle popularne z dwóch powodów:

Technologia inteligentnych kontraktów;

Oferowane przez nią narzędzia pomagają programistom w tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji w ich sieci.
Ważne są również przypadki użycia Ethereum. Należą do nich umowy o świadczenie usług bankowych i finansowych, ICOS, rynki predykcyjne, zastępowanie depozytów powierniczych, zarządzanie tożsamością. Czas transakcji w przypadku Ethereum jest krótszy niż w przypadku bitcoina (6 minut w przypadku Ethereum w porównaniu z około 78 minutami w przypadku bitcoina). W ciągu ostatnich trzech lat kilka nowych monet próbowało „zabić” ETH i nie udało im się to.

2) Bitcoin Cash (BCH).

Bitcoin Cash został stworzony w sierpniu 2017 r. Osoby posiadające w tym czasie bitcoiny otrzymały gotówkę w stosunku 1:1. Od tego czasu Bitcoin Cash wzbudza wiele kontrowersji. Zwłaszcza, że jeden z jej promotorów, Roger Wehr, nieustannie próbuje twierdzić, że jest to „prawdziwy bitcoin”. Bitcoin Cash jest szybszy i tańszy niż Bitcoin. Średnia szybkość transakcji w BCH wynosi 60 minut.

Do zakupu kryptowaluty potrzebny jest „portfel”, czyli aplikacja internetowa, w której przechowywane są pieniądze. Zazwyczaj użytkownik otwiera konto waluty cyfrowej, a następnie wykorzystuje prawdziwe pieniądze do zakupu kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Etherium.

Obecnie dobrze jest inwestować w kryptowaluty, ponieważ jest to szybko rozwijająca się branża. Jest całkowicie bezpieczny, a zwrot z inwestycji jest również wysoki, jeśli dokona się właściwych inwestycji.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.