powierniczy-przelew-wierzytelnosci

Każdy kto miał styczność z działaniami windykacyjnymi, spotkał się zapewne z pojęciem powierniczego przelewu wierzytelności. Czym jest powierniczy przelew wierzytelności i kiedy się go stosuje? Dlaczego jest skuteczny i jakie niesie za sobą korzyści? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czym jest powierniczy przelew wierzytelności?

W dużym skrócie, powierniczy przelew wierzytelności polega na połączeniu windykacji oraz cesji umowy. To swoiste odpłatne świadczenie usług windykacji długów bądź pośrednictwo w obrocie wierzytelności. Powierniczy przelew wierzytelności jest formą współpracy między wierzycielem i dłużnikiem.

Kto może skorzystać z powierniczego przelewu wierzytelności?

Z tego rozwiązania może skorzystać wiele podmiotów. Mogą to być zarówno osoby fizyczne jak i te prowadzące działalność gospodarczą. Umowa może dotyczyć braku zapłaty z tytułu wystawionej faktury ale i wielu innych sytuacji (np. kredytów hipotecznych oraz innych zobowiązań bankowych). Wówczas to bank będąc cedentem, korzysta z usług firmy windykacyjnej.

Powierniczy przelew wierzytelności – dlaczego jest skuteczny?

Za wykorzystaniem powierniczego przelewu wierzytelności przemawia kilka aspektów. Jest on przede wszystkim wygodny w zastosowaniu oraz skuteczny. Wynika to m.in. z tego, że sądowa windykacja długu staje się o dużo szybsza, a prawnicy i mediatorzy mają o wiele więcej możliwości działania. Klient korzystający z tego rozwiązania może szybko odzyskać pieniądze bez konieczności bezpośredniej relacji z dłużnikiem. To firma windykacyjna wkracza w będący pomiędzy obiema stronami konflikt i skutecznie działa w interesie wierzyciela.

Dlaczego warto skorzystać z powierniczego przelewu wierzytelności?

Wielu dłużników nie wie jak postąpić w przypadku nieskutecznych prób odzyskania długu. Często są to długi od wieloletnich kontrahentów, z którymi dotychczasowa współpraca układała się pomyślnie. W takich sytuacjach usługi zewnętrznej firmy windykacyjnej mogą okazać się idealnym rozwiązaniem.

Więcej informacji na temat powierniczego przelewu wierzytelności można znaleźć w artykule: https://pragmago.pl/porada/powierniczy-przelew-wierzytelnosci-czy-jest-sie-czego-bac/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.