pajac2

W powszechnym przekonaniu bazującym na opiniach wielu środowisk rodzicielskich uważa się, że tradycyjne zapięcia jak suwaki nie są zbyt praktyczne w ubrankach dziecięcych. Rzeczywiście pod pewnym względem wypadają gorzej od rosnącym w popularność napów, ale nie jest to żadna zasada. W niektórych ubrankach jak przykładowo pajace dla niemowląt to właśnie zamki błyskawiczne okazują się praktyczniejsze i bardziej wygodne dla rodziców. Pozwalają na szybkie zapięcie ubranka, co w przypadku bardzo ruchliwych dzieci jest niezastąpione.

Dla samych maluchów suwaki również okazują się komfortowe i bezpieczne..

..ponieważ współczesne modele pajacyków mają je „wszyte w materiał”, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Metalowa część zamka błyskawicznego po prosty nie styka się bezpośrednio z ciałem dziecka, nie ma więc ryzyka, że dojdzie do podrażnienia, zacięcia czy zadrapania. W połączeniu z ogromną funkcjonalnością i wygodą, jaką zapewniają suwaki, jest to więc rozwiązanie nie tylko komfortowe, ale i praktyczne. Doceniają je przede wszystkim ci rodzice, którzy codziennie muszą stawiać czoło wiercącemu się dziecku. Trudność związana z ubieraniem ruchliwego malucha można łatwo zniwelować poprzez dobór odpowiedniego ubranka. Pajace niemowlęce to więc prosta odpowiedź na potrzeby rodziców gwarantująca duże ułatwienia w ubieraniu dzieci.

Czy to jednak oznacza, że pajace z zapięciami na napy należy odłożyć na półkę?

Zdecydowanie nie! W praktyce oba typy zapięć sprawdzą się w przypadku niemowląt i tylko od samych rodziców będzie zależało, który rodzaj bardziej polubią. Wygoda w ubieraniu pajacyków nie zależy zresztą tylko od zapięć. Równie ważna jest też kwestia właściwego materiału o dobrej elastyczności i odpowiedniego kroju pajacyków. Ten ostatni powinien być luźny, nie blokować ruchów, ale i jednocześnie dobrze przylegać do ciała, aby chronić je w każdej sytuacji. Aby wybrać najlepsze pajace dla niemowląt trzeba więc najczęściej po prostu… próbować różnych ich rodzajów i obserwować dziecko. To ono swoim zachowaniem, płaczem czy innymi sposobami będzie komunikowało, czy jest mu w danym ubranku wygodnie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.