Cięcie laserowe blach to proces produkcyjny wykorzystujący laser o dużej mocy do wycinania różnych projektów w materiałach. Między innymi ze względu na swoją dokładność, precyzję, szybkość i wydajność, laser jest powszechnie stosowany w wielu branżach.

Dlaczego warto wybrać cięcie laserowe do produkcji różnych elementów z blach?

Istnieje wiele powodów, dla których producent powinien zdecydować się na użycie cięcia laserowego zamiast innych metod cięcia w swoich projektach.

– Wyższa dokładność i precyzja – Urządzenia do cięcia laserowego integrują technologię CNC, która umożliwia wytwarzanie części i produktów z wąskimi tolerancjami przy niewielkich lub zerowych różnicach między poszczególnymi partiami. Ta jakość gwarantuje, że producenci mogą z powodzeniem wytwarzać komponenty wymagające skomplikowanych cięć w dużych ilościach.

– Lepsza szybkość i wydajność – Wycinarki laserowe mogą ciąć materiały z prędkością od 50 do 150 centymetrów na minutę, w zależności od konstrukcji elementu i materiału. Jednak prędkość cięcia można dodatkowo zwiększyć, stosując lasery wielogłowicowe. Co więcej, sprzęt może pracować w sposób ciągły bez nadzoru operatora, co skutkuje wysoką wydajnością procesu.

– Niższe koszty – Urządzenia do cięcia laserowego są zautomatyzowane co powoduje, że proces cięcia laserowego często oferuje niższe koszty pracy. Ponadto lasery są mniej podatne na zużycie niż tradycyjne narzędzia do obróbki metalu, w związku z czym koszty wymiany narzędzi i sprzętu są również stosunkowo niskie.

Szukasz niezawodnej firmy do profesjonalnego cięcia laserowego? Zwróć się do ekspertów w New Cut! Firma od ponad 8 lat dostarcza najwyższej jakości usługi cięcia laserem w konkurencyjnej cenie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.